Handel lodami - pomoc dla początkujących

Rozmowy na inne tematy...

Handel lodami - pomoc dla początkujących

Postprzez Basia » 10 sty 2012, o 20:07

witam,
mieszkam w od dluzszego czasu w niemczech. Chcialabym zajac sie sprzedaza lodow kreconych (swiderek) - bo tutaj takich nie znaja. Niestety nie mam pojecia o maszynach, proszkach do lodow, pawilonach. Jezeli ktos by mogl mi udzielic dobrych rad bylabym wdzieczna.
Chcialabym wiedziec czy istnieja nowe polskie maszyny do tego typu lodow, czy tylko te przerobione ze Stanow? Jezeli tak to gdzie i za ile mozna je kupic, a moze lepsza jest uzywana maszyna? predzej sie splaci.Jezeli chodzi o proszek do lodow to tez slyszalam, ze sa gorsze i lepsze .Czym sie roznia i jakiej firmy jest najlepszy? Czy to jest taki sam proszek jak do lodow wloskich?-moglabym wowczas zamawiac go na miejscu.Czy mozna ten proszek zakupic od razu na caly sezon, czy on ma jakas trwalosc? Nie posiadam zadnego lokalu dlatego musze tez zakupic specjalny pawilon do sprzedazy. Tutaj nie moge nic znalezc, ale widzialam w Polsce takie drewniane budki,moze ktos wie gdzie mozna kupic taka uzywana? albo nowa? Na poczatek wolalabym oczywiscie poniesc jak najmniejszy koszt, poniewaz tutaj jest troche inaczej i czasami mogloby nie byc odpowiednio duzo klijentow na cos co jest niezbyt znane.I jeszcze jedno - chodzi o ta nazwe. Swiderki, krecone, soprano - czy moge to nazwac jak zechce? slyszalam o jakiejs aferze z ta nazwa. Czy lodowy interes sie oplaca? Koszty sa dosyc duze czy ryzyko tez? Prosze o odpowiedz na forum
Basia

Re: Handel lodami - pomoc dla początkujących

Postprzez Loderator » 11 sty 2012, o 01:35

Temat , jest dość złożony , ale postaram się jakoś odpowiedzieć:
-istnieją polskie maszyny do lodów i z tego co wiem jest ich kilku.
-cen niestety nie znam , a jeżeli chodzi o zakup to nawet przez google znajdziesz wielu polskich "handlarzy"
-podobnie jak z maszynami jest z proszkami - producentów jest wielu
-proszek do świderków jest inny niż do włoskich
-na ogół termin przydatności to jakies 6 miesięcy , tak więc zakup na cały sezon "wchodzi w grę"
-na allegro , budek jest dosc sporo, mozesz tez przystosowac inne przyczepy gastronomiczne , których w niemczech jest dostatek.
-z tego co wiem to nazwa "Soprano" jest zastrzeżona , reszta raczej nie.
Mam nadzieje , ze moja odp. , chociaz troche pomogla.

pozdrawiam
Loderator

Postprzez Lodziarnia » 13 sty 2012, o 17:03

Jak Loderator wyżej napisał, temat bardzo złożony.
Proponuję na początek dowiedzieć się jakie wymagania stawiają niemieckie służby sanitarne.

Soprano - nazwa zastrzeżona w UP dla PL, musisz więc sprawdzić czy zastrzeżenie dotyczy także UE, w UP z osobna rejestruje się znak dla PL, UE, czy całego Świata.

Jednak wcale bym nie patrzył na nazwę soprano - można sobie wypracować własną markę o dużo lepszej jakości, może kiedyś soprano było jakąś marką, dziś ich lody nie są już takie rewelacyjne.
Proszki i maszyny mają znaczenie, ale wszystko można zepsuć gdy obsługa jest do kitu.

Budki - na pewno najpierw poszukaj maszyny - wymiary, wymagania, chłodzenie wodą, powietrzem, siła itp.

Pozdrawiam
Mariusz
Lodziarnia

Postprzez MARYS » 14 mar 2012, o 03:51

WITAM!
JA RÓWNIEŻ JESTEM NA SAMYM POCZĄTKU ZAKŁADANIA MAŁEJ LODZIARNI I CHCIAŁABYM UZYSKAĆ OD KOGO S POMOC W SPRAWACH SANEPIDU, GDYŻ TEN NIE ZA WIELE CHCE NAM POWIEDZIEĆ. MOŻE NA POCZĄTEK OPOWIEM CO CHCIAŁABYM ZAŁOŻYĆ. MAMY DO WYNAJĘCIA MAŁY LOKAL UŻYTKOWY O METRAŻU 17M2 Z TOALETĄ I UMYWALKĄ. W LOKALU NIGDY NIE BYŁA PROWADZONA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNA. W LOKALU NA PODŁODZE SA POŁOŻONE PŁYTKI, A ZAMIAST TRADYCYJNYCH OKIEN JEST PRAKTYCZNIE ŚCIANA WITRYNOWA. CHCIAŁABYM ZROBIĆ TAM MAŁĄ LODZIARNIĘ W KTÓREJ STAŁYBY DWA GÓRA TRZY STOLICZKI. CHCIAŁAM ZAKUPIĆ AUTOMAT DO LODÓW WŁOSKICH, EKSPRES DO KAWY ORAZ MASZYNĘ DO BITEJ ŚMIETANY. CHCĘ PODAWAĆ LODY, MAŁE DESERY (MOŻE Z OWOCAMI) ZALEŻY CO MUSZĘ MIEĆ DO TEGO ORAZ KAWKĘ. MIAŁABY TO BYĆ DZIAŁALNOŚĆ SEZONOWA I ZASTANAWIAM SIĘ CZY JEST TO TEGO WARTE, GDYŻ ZIMĄ CHCIAŁABYM PRZEKSZTAŁCAĆ DZIAŁALNOŚĆ W COŚ INNEGO. MOJE PYTANIE DOTYCZY WYMOGÓW I CZYNNOŚCI JAKIE MUSZE WYPEŁNIĆ ABY OTWORZYĆ TAKI LOKAL, A JAKIE JEŻELI BĘDĘ SPRZEDAWAĆ PO PROSTU TYLKO LODY W WAFELKU NA WYNOS. CZY W TYM DRUGIM PRZYPADKU (NA WYNOS) MOGĘ POSTAWIĆ MASZYNĘ W TAKIM LOKALU? A I JESZCZE JEDNO CZY MUSZE MIEĆ OSOBNY ZLEW W TAKIM LOKALU CZY WYSTARCZY ŻE MAM DOSTĘP PO PROSTY DO UMYWALKI KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ W TOALECIE? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC, POZDRAWIAM, DOROTA.
MARYS

Postprzez Loderator » 15 mar 2012, o 11:18

Uważam ,że ściana witrynowa jest dużo lepszym pomysłem , jeżeli chodzi o sprzedaż lodów, niż okienko , gdyż w tej chwili do klienta trzeba "wyjść".
Loderator

Postprzez MARYS » 15 mar 2012, o 14:11

TYLKO CHODZI O TO ZE TA WITRYNA JEST TAK JAKBY ZAMIAST ŚCIANY, A DO LOKALU WCHODZI SIĘ PO SCHODKACH WIEC I TAK I TAK TRZEBA BĘDZIE WEJŚĆ DO ŚRODKA PO LODA. ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO JAKIE WYMOGI MUSZĘ SPEŁNIĆ MAJĄC TAKI LOKAL W KTÓRYM MOŻNA USIĄŚĆ A JAKIE GDY TYLKO KLJENT WCHODZI PO LODA I WYCHODZI. I CO Z TĄ UMYWALKĄ I ZLEWEM JEST POTRZEBNA? POZDRAWIAM
MARYS

Postprzez bela » 6 gru 2012, o 13:13

hellow ;) nice work keep it up ;)
bela

Postprzez Rufin » 12 gru 2012, o 18:13

Jeżeli bedziesz przygotowywał sam mieszanke lodową tzn mieszał proszek z wodą lub mlekiem to niestety sanepid wymaga do tego oddzielnego pomieszczenia. Gdy nie jest możliwe aby takie pomieszczenie znajdowało się w Twoim lokalu to po prostu zaopatruj się w gotową mieszankę płynną. Zero problemów z sanepidem... Może koszt mieszanki jest troszke wyższy ale za to jakość sprzedawanych lodów dużo lepsza.
Rufin

Postprzez lodowa_kraina » 1 sie 2013, o 23:35

Minęło już trochę czasu, ale jakby ktoś aktualnie zaglądał na ten wątek to niech da znać jak to się kształtuje na dziś.
Najlepiej, jakby autor wątku dał znać jak mu poszło.
lodowa_kraina

Postprzez julita1 » 17 sie 2013, o 14:17

z tego co się orientuję to na tym obszarze wiele się nie zmieniło. jeśli sie mylę to niech mnie ktoś prosze poprawi.
julita1

Następna strona

Powrót do Dyskusja