Carpigiani Coss 3840 - problem z pojemnikiem na mieszankę

UWAGA!
Dla przejrzystości FORUM prosimy w tytule wpisywać najpierw MARKĘ, MODEL maszyny.

Carpigiani Coss 3840 - problem z pojemnikiem na mieszankę

Postprzez pyzdra11 » 5 mar 2017, o 17:29

Witam
Mam problem z maszyna do lodów CARPIGIANI COSS 3840 dokładnie chodzi o loda.
Mianowicie podczas pracy w pojemniku na mieszankę po bokach wytwarza się lód , wydaje mi się że nawet cały zbiornik uległ by zamarznięciu. A po pasteryzacji mieszanka do lodów uległa przypaleniu w pojemniku na mieszankę.

Poradzicie cos?
pyzdra11

Re: Carpigiani Coss 3840 - problem z pojemnikiem na mieszank

Postprzez lodel_pl » 7 mar 2017, o 12:59

Witam.
Jeśli wytwarza się gruba warstwa lodu na ściankach zbiornika ,a podczas pasteryzacji masa przypala się na ściankach zbiornika to najczęściej winne jest mieszadło w zbiorniku. Najprawdopodobniej nie obraca się i nie miesza masy w zbiorniku. Powodem może być silnik napędzający albo pasek który potrafi się urwać albo spaść z koła pasowego. W gorszym scenariuszu płyta sterująca z której jest zasilany silnik. Jeśli jednak mieszadło się obraca to winny może być czujnik temperatury w zbiorniku albo sterowanie czyli wspomniana płyta sterująca.
Ostatnio edytowano 20 kwi 2017, o 15:08 przez lodel_pl, łącznie edytowano 1 raz
lodel_pl

Re: Carpigiani Coss 3840 - problem z pojemnikiem na mieszank

Postprzez pyzdra11 » 10 mar 2017, o 14:12

Dzięki wielkie za odpowiedz :) tak jak przypuszczaliście był urwany pasy od mieszadła. Wymieniłem i wszystko działa jak powinno:)
Pozdrowienia :)
pyzdra11

Powrót do Serwisy - awarie maszyn