Carpigiani 381p - problem ze schłodzeniem mieszanki

UWAGA!
Dla przejrzystości FORUM prosimy w tytule wpisywać najpierw MARKĘ, MODEL maszyny.

Carpigiani 381p - problem ze schłodzeniem mieszanki

Postprzez paul046 » 1 lut 2012, o 13:31

wystąpił w moje maszynie problem ze schłodzenim mięszanki do poziomu wydawania lodów i nie jest to problem braku freonu ,bo to było sprawdzane.Chodzi o to,że po wydaniu loda długo dochodzi do osiągnięcia wartości 74 na wyświetlaczu i tym samym wyłączenia maszyny.Przed tą awarią trwało to chwilę.Sugerował mi ktoś.że to któryś z elektrozaworów.Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie ?
paul046

Re: Carpigiani 381p - problem ze schłodzeniem mieszanki

Postprzez Loderator » 1 lut 2012, o 13:52

Problem , może być złożony - zacznij od sprawdzenia ciśnienia odparowania na zaworze rozprężnym, będzie można odrazu sprawdzić , czy elektrozawór się otwiera. Tak , czy owak bez zegarów nie zaczynałbym diagnozy.
Loderator

Postprzez vivien » 1 lut 2012, o 14:11

Ja miałem jeszcze problem ze świdrem , kręcił sie nie we właściwą stronę , niby rosło , ale jednak masa się nie domrażała, ale po uruchomieniu na pusto , pompa nie napompuje.
vivien

Postprzez Maciej Rogowski » 1 lut 2012, o 22:48

paul046 napisał(a):wystąpił w moje maszynie problem ze schłodzenim mięszanki do poziomu wydawania lodów i nie jest to problem braku freonu ,bo to było sprawdzane.Chodzi o to,że po wydaniu loda długo dochodzi do osiągnięcia wartości 74 na wyświetlaczu i tym samym wyłączenia maszyny.Przed tą awarią trwało to chwilę.Sugerował mi ktoś.że to któryś z elektrozaworów.Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie ?

duze luzy pomiedzy swidrem a cylindrem ?
czy napewno 74 jest ok, moze jett to zbyt duza gestosc ? jezeli tak to ustaw nizsza
no i z tym gazem bym jednak sprawdzil lub z ustawieniami zaworow rozpreznych

MAciej
Maciej Rogowski

Postprzez Maciej Rogowski » 1 lut 2012, o 22:48

vivien napisał(a):Ja miałem jeszcze problem ze świdrem , kręcił sie nie we właściwą stronę , niby rosło , ale jednak masa się nie domrażała, ale po uruchomieniu na pusto , pompa nie napompuje.

jak sie swider kreci w zla strone to i pompa nie podaje mieszanki

MAciej
Maciej Rogowski

Powrót do Serwisy - awarie maszyn