Carpigiani - pompa regenerowana czy używana

UWAGA!
Dla przejrzystości FORUM prosimy w tytule wpisywać najpierw MARKĘ, MODEL maszyny.

Carpigiani - pompa regenerowana czy używana

Postprzez zbyszek111 » 19 gru 2012, o 13:25

Mam pytanie w sprawie pompy Carpigiani.
Słyszałam, że w sprzedaży są używane i regenerowane?? Czy jest duża różnica w pracy między jedną a drugą pompą? A jak cenowo?? i czy swoją mogę dać do regeneracji? A może nowa?
zbyszek111

Re: Carpigiani - pompa regenerowana czy używana

Postprzez wojtas » 10 lut 2013, o 17:14

Pewnie że możesz dać do regeneracji ale najlepiej kółka zakupić nowe oryginalne Carpigiani. Sam regenerowałem swoją 2 lata temu i jak narazie pracuje należycie...
wojtas

Postprzez metalic » 5 cze 2013, o 11:39

Używane pompy mogą być już na tyle zużyte, że nie zapewnią odpowiedniego ciśnienia. Jedynie całkowita regeneracja gwarantuje poprawną pracę pompy. Oryginalne koła zębate nic nie pomogą jak pompa jest bardziej zużyta. Komory pompy podczas pracy się wycierają i nowe koła będą miały za duże luzy. Wystarczy 5 setnych milimetra luzów i pompa już nie będzie napowietrzać. Najbardziej opłacalna jest regeneracja, bo masz pewność, że będzie działać jak należy. Regeneracja musi być zrobiona przez fachowców bo dokładność ma tutaj zasadnicze znaczenie. Ja polecam firmę Zimetronic z Bytomia. Cena regeneracji zbliżona do kosztów oryginalnych kół zębatych.
metalic

Postprzez bulmar » 25 mar 2014, o 18:43

Ja kupiłem w zeszłym roku regenerowaną pompę w Lodelu. Zagadałem na targach i cena była niższa niż ta oficjalna. Po jednym sezonie nie widać żadnego zużycia, ale zębatki w środku są nówki oryginalne więc co ma się zjechać po jednym sezonie :)

Rzeczywiście nie opłaca się samemu kombinować z regeneracją, to strata czasu i pieniędzy. Niestety dokładność kosztuje dlatego polecam regenerowane pompy z nowymi zębatkami.
bulmar

Powrót do Serwisy - awarie maszyn